Lt / En
ŠMC Vilniaus knygų mugėje
2012.II.23-26
ŠMC Vilniaus knygų mugėje pristato Lietuvos paviljono 54-ojoje Venecijos bienalėje knygą ir ekspozicijos fragmentą

2011 m. vasarą Venecijos bienalėje pristatytas Dariaus Mikšio projektas „Už baltos užuolaidos“ – tai instaliacijos-performanso principu veikusi laikina kolekcija, kurią sudarė173-jų menininkų, 1992-2010 m. gavusių Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Valstybinę stipendiją, vaizduojamojo meno kūriniai. Šis projektas buvo įvertintas specialiu bienalės žiuri paminėjimu už „konceptualiai elegantišką ir produktyviai daugiaprasmį nacionalinės meno istorijos pateikimą.“

Vasario 23-26 d. vykstančios Vilniaus knygų mugės leidinių gausoje Šiuolaikinio meno centras pristato tik vieną knygą – šio projekto katalogą, kuris supažindina su 173 menininkais, sutikusiais prisidėti prie kolekcijos ir pasiūliusiais į ją po vieną kūrinį. Knygoje atsiskleidžia platus Lietuvos meno laukas, apimantis skirtingas kartas, vaizduojamojo meno sritis, skonius ir požiūrius. Specialiai Lietuvos paviljonui Venecijoje Manto Saujos sukurti vienetiniai baldai Vilniaus knygų mugėje iš dalies atkuria tą aplinką, kurioje paviljono lankytojai įdėmiai vartė šią knygą ir pagal ją rinkosi, kokius darbus norėtų apžiūrėti gyvai. Mugės dienomis šioje vienai knygai skirtoje instaliacijoje galima susitikti ir projekto „Už baltos užuolaidos“ autorių Darių Mikšį.

Su šia tema susijęs ir tik ką išleistas žurnalo „ŠMC Interviu“ numeris. Venecijos projekto metu iš naujo atrasta visuomet buvusi meno ir menininkų įvairovė pasiūlė mintį, kad būtų įdomu pakalbinti šiuos labai skirtingus menininkus – ir tuos, kurie sutiko, ir atsisakiusius dalyvauti „kolekcijos“ projekte. Pokalbiai atsispiria nuo bienalės patirties, tačiau plėtoja ir kitas temas, atskleidžia konkrečių menininkų veiklą, požiūrius, interesus ir tokiu būdu padeda kurti menininkų idėjų bei minčių žemėlapį.

Šiuolaikinio meno centro ekspozicija įsikūrusi Litexpo rūmų 4 salėje.

Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas