Lt / En
Diskusija: Ar šilta mokesčių rojuose?
2019.01.09
Trečiadienį, sausio 9 d. 19 val. ŠMC skaitykloje

Parodoje „JCDecaux premija 2018: Orumas“ dalyvaujantis menininkų kolektyvas „Pinigų uostas“ ir ŠMC skaitykla kviečia į diskusiją skirtą tarptautinio mokesčių slėpimo ir jį palaikančių struktūrų problematikai. Diskusijoje menininkų kvietimu ekonomikos ir politikos ekspertai aptars esminius šios temos klausimus: kas yra mokesčių rojai, vadinamieji „ofšorai“? Kokie yra pagrindiniai jų veikimo principai ir pasauliniu mastu sukuriamos problemos? Koks yra tarptautinės bendruomenės atsakas į jų egzistavimą ir su šiuo reiškiniu kovojant kylantys iššūkiai? Kaip ofšorinė veikla paveikia kiekvieno iš mūsų individualią gerovę ir ar pakankamai apie ją kalbame Lietuvoje?

Diskusijoje dalyvauja:
Prof. dr. Vaidas Gaidelys (KTU)
Doc. dr. Jonė Kalendienė (VDU)
Rugilė Trumpytė (Transparency International)

Diskusiją moderuoja:
„Pinigų uosto“ kolektyvo nariai Ieva Sriebaliūtė ir Paul Paper

Ši diskusija - dalis menininkų kolektyvo „Pinigų Uostas“ kūrinio, gavusį ypatingą paminėjimą JCDecaux premijos konkurse. Ji funkcionuoja kaip meninės instaliacijos bei „ofšorų“ problemai skirto žurnalo Post-Colonial Times plėtinys. Instaliacija bei žurnalas pristatyti premijos parodoje „Orumas“, kuri Šiuolaikinio meno centre veikia iki 2019 m. sausio 13-os dienos.

„PINIGŲ UOSTAS“ – tai „ofšorinės“ bendrovės simuliacija, palaikoma trijų kūrėjų komandos. Ieva Sriebaliūtė (g. 1993 m.) – politologė, baigusi politikos mokslų bakalauro studijas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute ir Švedijos Lundo Universitete įgijusi Europos politikos magistro laipsnį. Paul Paper (g. 1985 m.) – menininkas, teoretikas ir kuratorius, besidomintis vaizdo ir šiuolaikinių technologijų sąveikomis. Mindaugas Gavrilovas (g. 1990 m.) – grafikos dizaineris, „Studio Cryo“ įkūrėjas, užsiimantis kultūrine veikla.

Renginys vyks lietuvių kalba, įėjimas nemokamas.
Kalendorius
Papildomos ekskursijos po parodą „Galva su daug minčių“ su parodos kuratorėmis ir architektu
Vitalijaus Červiakovo naktinis pasivaikščiojimas „Galvos skliautas“
Parodos „Galva su daug minčių“ uždarymo savaitės renginiai
Skirkite 1,2% GPM paramą ŠMC
Performansas „Vidujybė neturi būti nuvertinta“
Galva su daug minčių: videoprograma
Archyvas