Lt / En
Edukacija ir ekskursijos
Nemokama edukacinė programa moksleiviams Šiuolaikinio meno centre


Šiuolaikinio meno centras pradeda naują parodų sezoną ir kviečia moksleivių grupes į ekskursijas ir žaidimus, kurių metu jie turės galimybę atsidurti menininkų kailyje, susipažins su įvairia menine raiška ir patys išbandys keletą neįprastų kūrybos būdų.


7–14 metų moksleiviams: „Kaip atsiranda meno kūriniai?“
Drauge su edukacijos vadovu aplankysime parodas, visi kartu bandysime nulieti bendrą akvarelę ir žaisime „sudužusį telefoną“ (ar iš piešinio galima atspėti, ką telefonu išgirdo draugas?). Kalbėsime apie tai, kiek kūryboje svarbus bendravimas ir apie tai, kas yra meno kūrinio autorius.

15–18 metų moksleiviams: „Daiktų posmai“
Aiškinsimės, ar poeziją galima rasti tik knygose, ar ir mus supančioje aplinkoje. Patys pamėginsime tapti poetais: ieškosime sakinių ir kursime iš jų eiles bei mėginsime iš aplink esančių daiktų sukurti skulptūras. Galiausiai, pamėginsime įžvelgti, ką bendro šios skulptūros turi su mūsų parašytais žodžiais.


Šie užsiėmimai vyks Šiuolaikinio meno centre iki lapkričio 29 dienos darbo dienomis, išskyrus pirmadienius, nuo 12 iki 17 val. Mokytojai kviečiami registruoti moksleivių grupes telefonu +37068265010 arba el. paštu edukacija@cac.lt. Visi užsiėmimai nemokami, į parodas bilietų pirkti nereikės, tačiau registruotis būtina!Apie šiuo metu vykstančias parodas

Didžiausioje ŠMC parodų salėje lankytojų laukia Koenraado Dedobeleerio, garsaus menininko iš Belgijos, solo paroda. Kasdieniai, beveik banalūs objektai šioje parodoje tarsi prikeliami naujam gyvenimui ir prisipildo netikėtų reikšmių – o gal neprisipildo? Ši paroda gali būti perskaityta kaip vaizdais kuriama poezija, kurioje objektai tampa eilėraščio fragmentais, o menininko sugalvoti sakiniai – jų pavadinimai – įgauna fizinį kūną.

Gretimoje salėje pristatoma grupinė paroda „Kas tas Werneris?“, kuri pasakoja apie tai, kad menininkai retai kuria vieni. Parodoje atskleidžiama tai, kas dažnai lieka nutylėta: kaip pažintys ir bendras darbas su amatininkas, šeimos nariais, bičiuliais ar mąstytojais darė įtaką ar net lėmė garsių meno kūrinių, rodomų šioje parodoje, atsiradimą.

Galiausiai, Šiaurinėje salėje ŠMC kviečia susipažinti su šešiais jaunais Lietuvos menininkais, nominuotais JCDecaux meno premijai. Čia pristatomi kūriniai – asmeniški ir trapūs, tačiau tuo pat metu ir provokuojantys ar net įžūlūs. Menininkai drąsiai kalba apie neapibrėžtumą ir savito balso paieškas – temas, artimas jiems tiek gyvenime, tiek ir kūryboje.
Kalendorius
keyono gaskino performasas
„Reikėjo vakar“. Norbert Tukaj fotografijų parodos atidarymas ir diskusija
Anos Vaz filmų programa (kartojimas)
Pakartotinė naujausio Gerdos Paliušytės filmo „Nevermore“ peržiūra
Sudano kino grupės filmų peržiūra
„Rasės pokalbis“: trys Anos Vaz filmai
Archyvas