Lt / En
Ar mes užsidarome? Atviras kvietimas
2020 vasaris
Prieš atsisveikinant su Šiuolaikinio meno centro erdvėmis, kurių laukia rimtas atsinaujinimas, kviečiame menininkus, kuratorius, rašytojus ir kitus kūrėjus bei entuziastus dalyvauti viename paskutiniųjų šio ŠMC etapo projektų.

Kažkada ŠMC save įsivaizdavo kaip idėjų oro uostą, tačiau greitai žymusis mūsų pastatas užsidarys ir bent porą metų savo programą tęsime be įprastų erdvių. Bet, kaip yra sakęs vienas choreografas, žmonės dažnai įsivaizduoja save kaip oro uostus, o būtų žymiai įdomiau įsivaizduoti save kaip orlaivį. Galėtum kur kas laisviau rinktis, ką veikti, kur būti ir iš kur pakilti, ir galėtum bet kada persigalvoti. Turėtum rinktis, bet rinktumeisi nuolat ir iš daugiau galimybių.

Toks radikalus neapibrėžtumas scenoje ar parodoje veikia galbūt geriau nei gyvenime. Kiek užsikrėtę juo, prieš laikinai palikdami savo oro uostą, norime šį tą išbandyti – pakviesti visus norinčius siūlyti kūrinius, idėjas, projektus, įvykius, renginius ir procesus parodai, kurią planuojame atidaryti ŠMC ateinančių metų vasarį. Tai gali būti seniau sukurti (realizuoti arba nerealizuoti, jūsų arba kieno nors kito) kūriniai ir sumanymai, arba proga padaryti kažką visiškai naujo. Kažkas, kas atrodo svarbu, ar kuo manote būsiant įdomu pasidalinti, o galbūt – patirti kartu su kitais. Tai kvietimas kalbėtis ir taip drauge sužinoti, ką parodyti ir įgyvendinti įmanoma.

Pirmųjų jūsų minčių ir pasiūlymų lauksime iki spalio pabaigos.

Rašykite arba skambinkite:

Asta Vaičiulytė: asta@cac.lt, 85 2616070
Audrius Pocius: audrius.poc@cac.lt, 868265010
Julija Fomina: julija@cac.lt, 868269174
Neringa Bumblienė: neringa@cac.lt, 85 2120052
Ūla Tornau: ula@cac.lt, 85 2120052
Virga Januškevičiūtė: virginija@cac.lt, 861819216
Kalendorius
Haruno Farockio filmų retrospektyva | Nepatogus kinas
Susitikimas su meno leidyklos „Primary Information“ įkūrėju Jamesu Hoffu
Leidykla „Circle Books“: prieinamumo politika, archyvų naudojimas ir partnerystė leidyboje
„Žinios iš kažkur kitur“. Kultūros vaidmuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Europos demokratinėse permainose
Vilniaus galerijų savaitgalis Šiuolaikinio meno centre
Triguba sąmonė: Ciarán Wood video darbų peržiūra
Archyvas