Lt / En
Šejla Kamerić: paroda ir filmų programa
2012. XI. 30 - 2013. I. 20
Atidarymas: lapkričio 30 d., penktadienį, 18 val.

Šejlos Kamerić filmo „1395 dienos be raudonos spalvos“ seansas ir susitikimas su menininke: 18.30 val.*


Sumanymas pakviesti Lietuvoje dar neviešėjusią, tačiau pasaulyje gerai žinomą Bosnijos ir Hercegovinos menininkę Šejlą Kamerić kilo pamačius jos naujausią filmą „1395 dienos be raudonos spalvos“ (2011). Filmas be žodžių pasakoja apie traumuojančias Sarajevo apgultyje (1992-1996 m.) įkalintų gyventojų patirtis. Keturis metus trukusią miesto apgultį menininkė pati išgyveno asmeniškai dar būdama paaugle. Filmo pavadinimas primena, jog miestiečiams tuomet buvo patariama nedėvėti ryškių spalvų drabužių, kad neatkreiptų snaiperių dėmesio. Per apgultį Sarajevo simfoninis orkestras nenustojo groti. Pagrindinė filmo veikėja tai sustoja, tai vėl pajuda Snaiperių alėja pramintu taku, orkestrui su pertrūkiais grojant Piotro Čaikovskio 6-ąją „Patetinę“ simfoniją. Tariamai rami aplinka pritvinkusi pavojaus nuojautų ir egzistencinio nerimo.

Karo trauma, asmeninės ir kolektyvinės atminties bendrystė bei užaštrintas dėmesys egzistencinėms temoms jaučiami ir kituose jos kūriniuose bei ŠMC kino salėje rodomuose filmuose „Laimė“ (2009) ir „Ką aš žinau“ (2007). Parodoje pristatomas ir vienas garsiausių Š. Kamerić kūrinių – „Bosnių mergina“ (angl. „Bosnian girl“, 2003), kuriame panaudotas skandalingas grafičio tekstas, parašytas karių, turėjusių ginti Bosnijos ir Hercegovinos gyventojus. Š. Kamerić teigia: „Menas yra ne tikslas, o priemonė identifikuoti save”.


Daugiau informacijos apie menininkę: www.sejlakameric.com


ŠMC kino salės programa:
http://www.cac.lt/lt/kino_sale* Kviečiame iš anksto rezervuoti vietas į kino seansą iki lapkričio 29 d., ketvirtadienio, 16 val.: info@cac.lt; +370 5 2609531. Vietų skaičius ribotas.


Iliustracija
:
Sustabdytas kadras iš Šejlos Kamerić filmo "1395 dienos be raudonos spalvos", 2011. Tanja Wagner galerijos nuosavybė
Galerija
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Foto: Roberto Narkaus
Kalendorius
Projekto „Sapiegų rūmų aktualizavimas“ projektavimo eigos pristatymas
14-ąją Baltijos trienalę kuruos Valentinas Klimašauskas ir João Laia
Barokinio teatro triukšmų mašinų kūrybinės dirbtuvės
ŠMC dienos stovyklos
ŠMC skulptūrų kiemo ekskursijos
Navigacijos | Iš „Blogų orų“ serijos
Archyvas