Lt / En
Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė. Bėgiko metafizika
Kuratorė: Inesa Pavlovskaitė
2014.VI.26-VIII.17
Po sportiniu bateliu lūžtančios šakos garsą užgoš iš ausinuko skleidžiama muzika. Power remix Vol. II. Ne, tai ne šakos, lūžtančios po pėdomis, o trofėjai iš praeities. Brangūs kaip porcelianas.
Jei įsivaizduotume bėgimo takelį kaip aplink savo ašį besisukančią žemę, atrodytų, jog nuolat artėtume prie jos krašto. Įvairiais greičiais besisukantis pagrindas verčia prisitaikyti ir nesustoti. Lengvi Flyknit Nikes suteikia pagreitį. Ar tai bėgimas verčia suktis pagrindą po kojomis ar atvirkščiai? Ekrane priešais pasikeitė peizažas: saulėlydis gerai pažįstamame parke ant medžių išliejo rausvus dažus. Dar neteko pribėgti šio parko krašto.

Bėgikas mina laike, blykčiodamas mūsų vaizduotės atspindžius.

Judėk, sek paskui bėgiką.

321.

Iš ateities į praeitį.

123…

Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė bendradarbiauja nuo 2009 m. Projektas „Bėgiko metafizika“ (2014) jau pristatytas tokiose institucijose kaip „321 Gallery“, Bruklinas, Niujorkas, „NADA NY“ (pristatyti galerijos „Vartai“, 2014). Tarp kitų bendrųjų projektų minėtina „Popcorn, Pepsi, Petabytes: Intro“, „Cage“, Niujorkas (2014), „Dabar labiau nei bet kada“, Šiuolaikinio meno centras, Vilnius (2012), „Anything is always nearby or next to something else”, „Microscope Gallery”, Bruklinas, Niujorkas (2013).Menininkų kūryba rodyta grupinėse parodose CCS Bard / Hessel Museum of Art, Niujorkas (2014), ar/ge Kunst Gallery Museum, Bolzano, Italija (2013).

Paroda prasitęs Rygoje, kim? Šiuolaikinio meno centre, 2015 metų sausio 16 - kovo 1 d.

Bendradarbiaujant su Dovile Gudačiauskaite, Jeannine Han, Luku Miceika, Daniel Terna.

Dėkojame: „321“ galerijai, Stephanie Harris, Simonai Kaunaitei, Sauliui Keriui, kim? šiuolaikinio meno centrui, Žilvinui Landzbergui, Lietuvos kultūros taryba, Ūlai Tornau, Karoliui Polikšai, galerijai Vartai.


Su projektu "Bėgiko Metafizika" menininkų duo Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė pristato Pakui Hardware.

Pakui Hardware užpildys tuščią pašalinto prekinio ženklo erdvę. Pakui Hardware pavadinimas, sukurtas kuratoriaus Alex Ross (NY) nurodo į Pakui – ypatingą Haumėjos (gimdymo deivės) patarnautoją Kailua vietovėje, galėjusią apsukti Oahu salą šešiskart per dieną. Tad Pakui Hardware yra greitis, prekinio ženklo kaip mitinės semio-prekės politika bei siekis peržengti materialumo ribas. Semio-Kapitalas susitinka su materialybe.

Šį rudenį Pakui Hardware bus pristatytas menininkų solo parodos Jenifer Nails galerijoje, Frankfurte, metu.


Rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Informaciniai rėmėjai:

Lietuvos rytas
JCDecaux
7 meno dienos
www.artnews.lt
www.echogonewrong.com

Nuotraukos: Ugnius Gelguda
Galerija
Kalendorius
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Saulės Noreikaitės performansas „Sietys“
Ekskursija po parodą „JCDecaux premija 2020“ su kuratoriais
Festivalio „Nepatogus kinas“ seansai ŠMC
Kipro Dubausko darbai meno mugėje „ArtVilnius'20“
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Archyvas