Lt / En
Ekskursija po parodą su 14-osios Vilniaus tapybos trienalės menininkais ir kuratoriais
2010.VI.19
Birželio 19 d., šeštadienį, 16 val.

Šiuolaikinio meno centras kviečia į susitikimą su tik ką atsidariusios 14-osios Vilniaus tapybos trienalės menininkais Lina Bjerneld (Švedija), Niels Bonde (Danija), Hannaleena Heiska (Suomija), Tillman Kaiser (Austrija), Nina Roos (Suomija), Praneet Soi (Indija/Nyderlandai) ir kuratoriais Evaldu Stankevičium, Andersu Kreugeriu ir Magda Kardasz.

Ekskursijos pradžioje Amsterdame gyvenantis Indijos menininkas Praneet Soi papasakos apie specialiai ŠMC erdvėms sukurtą naują sieninės tapybos darbą. Savo kūriniuose menininkas skolinasi motyvus iš nuolat kaupiamo spaudos archyvo. Tiesiai ant antrojo aukšto ŠMC sienos nutapyti iškreipti masinės žiniasklaidos vaizdiniai – tai daugybę asociacijų keliantis menininko komentaras politizuoto pasaulio atžvilgiu.

Parodos kuratorius Evaldas Stankevičius ir jam talkinę kuratoriai Anders Kreuger bei Magda Kardasz papasakos apie menininkų atranką, pakomentuos kūrinius ir pasidalins savo mintimis apie šiuolaikinės tapybos naujoves. Žiūrovai galės paklausinėti susitikime dalyvaujančių menininkų apie jų kūrybą ir konkrečius šioje parodoje eksponuojamus darbus. Ekskursija nemokama, susitikimas vyks lietuvių / anglų kalbomis.

Kitos ekskursijos po parodą kartu su kuratoriumi vyks tris vasaros penktadienius: liepos 2 d., liepos 16 d. ir rugpjūčio 13 d. nuo 18 val.

Iliustracija: Praneet Soi sieninės tapybos darbo fragmentas ŠMC
Kalendorius
14-osios Baltijos trienalės ekskursijų programa. Rugpjūtis
BT14 EDU: Radikali sodininkystė #2 Miestas: kultivuotas, uždraustas, sulaukėjęs
BT14 EDU: You and I, You and Me
BT14 EDU: Performansas kaip priemonė demokratijai
„Džiaugsmo istorija, 4-oji dalis“ skelbia menininkus ir projekto pradžią
Tapatybėms gimstant. Kūrybinės dirbtuvės 10–18 metų moksleiviams
Archyvas