Lt / En
ŠMC kino salėje – prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmai
2015.01.29-02.01
Sausio 29 – vasario 1 dienomis ŠMC kino salė kviečia žiūrovus praleisti vakarus su prancūzų kino festivaliu „Žiemos ekranai“.

Šiais metais festivalis švenčia jau 10-ąjį savo gimtadienį ir skiria programą moterims, pristatydamas šiuolaikinę moterų režisierių kūrybą ir istorijas apie moteris. Pagrindinėje programoje atsispindi prancūzų kino aktualijos – pristatomos pirmosios jaunųjų talentų ilgo metražo juostos bei kino pasaulyje jau įsitvirtinusių kino menininkų kūryba. Šių metų festivalio retrospektyva, rodoma ŠMC kino salėje, skiriama aktorei, režisierei ir scenarijaus autorei ir Nicole Garcia.

Gimusi Orene, dabartinėje Alžyro teritorijoje, Garcia pradėjo karjerą kaip teatro aktorė, vaidino kino filmuose nuo 1967-ųjų metų, laimėjo apdovanojimą už geriausią antro plano vaidmenį filme Mergišius (Le cavaleur, 1979), o po metų, nusifilmavo garsiajame režisieriaus Alain‘o Resnais filme Mano dėdulė iš Amerikos (Mon oncle d‘Amérique 1980). Sukūrusi įvairiausius vaidmenis, dirbusi su garsiausiais režisieriais, ji pasuko kita karjeros linkme, ir tapo režisiere. Festivalio metu pamatysime režisierės kurtas ilgo metražo juostas, ir filmus, kuriuose Garcia įkūnijo įsimintinus vaidmenis.
Per paskutinį sausio savaitgalį ŠMC kino salėje iš viso bus parodyti 7 retrospektyvos filmai.

Filmų seansus ir aprašymus rasite čia http://www.cac.lt/lt/kino_sale/
Kalendorius
Performansas „Vidujybė neturi būti nuvertinta“
Galva su daug minčių: videoprograma
Marianna Maruyama performansas „Leidimai, arba mylėjimas abiem rankomis“
Kuratoriaus Henko Slagerio paskaita „Kas gali nutikti po tyrimo posūkio mene“
„Menas ir edukacija: bendri veiksmai“ Pokalbis su kuratore ir rašytoja Cecilia Guida
Leidinio „Dwelling On the Threshold“ pristatymas
Archyvas