Lt / En
„Body Starting to Change“ / filmo „Auksinė praraja“ („Velvet Goldmine“, 1998 m.) peržiūra šį penktadienį
2016.02.19
Vasario 19 d., penktadienį, 19 val. ŠMC kino salėje

Šį penktadienį, 19 val. menininkai Elena Narbutaitė ir Deimantas Narkevičius pristatys naują leidinį „Body Starting to Change“ („Kūnas pradeda keistis“) – judviejų pokalbį apie muziką – ir režisieriaus Toddo Hayneso 1998 m. filmą „Auksinė praraja“.

Aštuntajame dešimtmetyje, kai nepaisant draudimo užsienio radijo stotys Lietuvoje buvo plačiai prieinamos, jų transliuojamos žinios ir politiniai komentarai buvo svarbia alternatyvios edukacijos dalimi. Tačiau ne mažiau reikšmingos ar net dar svarbesnės buvo muzikinės programos, leidusios patirti jaunimo kultūros (ar subkultūros) vitališkumą anapus geležinės uždangos. Pokalbyje su Narbutaite Narkevičius dalinasi muzikos patirtimi pradedant šiuo „bangų gaudymo“ laikotarpiu ir baigiant 1993 metais, kai tuometinės Londono muzikos scenos patirtis dar kartą negrįžtamai pakeitė menininko santykį su netolygiai kintančia miesto kultūra, žymėdama lūžį, kurį anksčiau ar vėliau išgyveno daugelis.

Filme „Auksinė praraja“ Todd Haynes pateikia savąją 8-ojo dešimtmečio pradžios „jaunimo revoliucijos“ versiją. Tačiau tiek jam, tiek Narkevičiui tas laikotarpis yra tarsi neribotos laisvės, asmeninės saviraiškos ir neišnaudotų galimybių laikas, sutapęs su paauglyste, kada rutina ir pilka kasdienybė buvo didžiausia įmanoma bausmė.

Filmas rodomas su lietuviškais subtitrais. Renginys nemokamas. Leidinį bus galima įsigyti renginio metu, o vėliau ir ŠMC bilietų kasoje.

Leidinyje „Body Starting to Change“ („Kūnas pradeda keistis“) panaudotos Narbutaitės akvarelės, kadrai iš būsimo Narkevičiaus filmo, grupės „Flower Travelling Band“ albumo „Satori“ viršelio reprodukcija ir Marko Geffriaud grafika. Leidinio dizainerė – Julie Peeters; leidiniui panaudotas Julie Peeters ir Joriso Kritis maketas, sukurtas pagal žurnalo „Discipline“ (Melburnas, Australija) užsakymą. Šis leidinys yra XII Baltijos trienalės dalis.


Iliustracija: kadras is filmo „Auksinė praraja“ (rež. Todd Haynes, 1998 m.)
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas