Lt / En
Chus Martínez. Netiesioginis veiksmas: pamąstymai, kaip sugrąžinti meno instituciją visuomenei, arba bandymas papasakoti apie praėjusius metus Frankfurte
2007.II.12, pirmadienį, 18 val.
Šiuolaikinio meno centras pradeda trečiąjį tarptautinių paskaitų ciklo ŠMC/Pokalbiai kavinėje sezoną – kartą per mėnesį kviečiame diskutuoti aktualiomis kultūros, ekonomikos ir politikos temomis, susijusiomis su šiuolaikinio meno produkcija, pristatymu ir suvokimu. Pokalbiai kavinėje, kuriuose dalyvauja patys įvairiausi kultūros kūrėjai – nuo architektų ir kinematografininkų iki naktinių klubų teoretikų – siūlo puikią progą prie vyno taurės padiskutuoti apie šiuolaikinę kultūrą, kurioje veikia dabarties menas.

Paskutiniu metu santykiai tarp žiūrovo ir meno institucijos tapo tikrai komplikuoti. Kartais atrodo, kad šių santykių idilę atkurti įmanoma arba grįžtant prie tradicinės parodos žanro, arba sekant modernistine samprata – t.y. nepaliaujant stebinti, šokiruoti žiūrovą. Manau, kad publikos samprata yra specifinė socialinė konstrukcija, kuri patyrė radikalių pokyčių. Šį pasikeitimą užčiuopti, suprasti ir su juo susidoroti nėra lengva nė vienai iš žaidime dalyvaujančių pusių – nei prodiuseriams, nei kūrėjams, nei žiūrovams, o ieškant bendro juos siejančio pagrindo, tenka imtis naujai iškylančių atsakomybių.

Chus Martínez (g. 1972 Ispanijoje) yra prestižinės meno institucijos - Frankfurter Kunstverein direktorė. Ji yra dirbusi meno direktore Sala Rekalde galerijoje Bilbao mieste (2002–2005) ir kuravusi seriją parodų meno institucijos ateities temomis La Caixa fonde Barselonoje (2001-2002).
Galerija
Kalendorius
14-osios Baltijos trienalės ekskursijų programa. Rugpjūtis
BT14 EDU: Radikali sodininkystė #2 Miestas: kultivuotas, uždraustas, sulaukėjęs
BT14 EDU: You and I, You and Me
BT14 EDU: Performansas kaip priemonė demokratijai
„Džiaugsmo istorija, 4-oji dalis“ skelbia menininkus ir projekto pradžią
Tapatybėms gimstant. Kūrybinės dirbtuvės 10–18 metų moksleiviams
Archyvas