Lt / En
Pasaulių susidūrimai: pokalbis su Michaelu Kimmelmanu
2008.X.29, trečiadienį, 18 val.
Michaelas Kimmelmanas pokalbyje su ŠMC/Pokalbių kavinėje kuratoriumi Simonu Reesu aptars
įvairių kultūrų susidūrimus, apie kuriuos jis nuolat rašo nuo tada, kai persikėlė gyventi į Europą. Svarbiausi iš jų – tai Amerikos ir Europos skirtumai požiūryje į meną ir kultūrą; cikliška Amerikos ir Europos metropolių konkurencijos dėl meno mantijos raida; nuolatinio meno rinkos augimo poveikis meno kūrinių produkcijai ir cirkuliacijai bei menininkų reputacijai (taip pat ir dabartinės ekonominės krizės ženklai); Rusijos sugrįžimo į tarptautinę kultūrinę areną socio-politinė reikšmė.

Michael Kimmelman yra vyriausiasis meno kritikas bei skilties redaktorius New York Times laikraštyje. Nuo 2007-ųjų, kuomet persikėlė gyventi į Berlyną, jis rašo apie Europos kultūrą ir visuomenę į šio dienraščio „Užsienio“ skiltį.
Kimmelmanas gimė ir užaugo Greenwich kaime, gydytojo ir pilietinių teisių aktyvisto šeimoje. Jis su aukščiausiu pagyrimu laipsniu baigė Yale koledžą ir įgijo meno istorijos diplomą Harvardo universitete. Kadangi Kimmelmanas yra ir koncertuojantis klasikinės muzikos pianistas, jis pradėjo nuo muzikos kritikos ir tik vėliau perėjo į vizualiųjų menų sritį.
Jis yra daug rašęs apie tokius menininkus kaip Richard Serra, Michael Heizer, Lucian Freud, Raymond Pettibon ir Matthew Barney bei architektus Shigeru Ban ir Oscar Niemeyer (2009-ųjų pavasarį bus išleista nedidelė Kimmelmano knygutė apie Niemeyerį). Jis pristatė savo požiūrį įvairiuose televizijos dokumentiniuose filmuose (ypač ryškus jo dalyvavimas filme Ir mano vaikas galėtų taip nutapyti). Tarp daugybės jo analizuotų temų galima išskirti straipsnius apie kultūrinės laisvės žlugimą Putino Rusijoje, radikalių dešiniųjų politinių jėgų iškilimą Vengrijoje, juodaodžių problemas Prancūzijoje, koridą šiuolaikinėje Ispanijoje, čekišką humorą politinių protestų kontekste, švietimą holokausto tema naujoms Vokietijos kartoms ir t.t. Kimmelmanas taip pat nuolat rašo į leidinį New York Review of Books.

ŠMC/Pokalbiai kavinėje vyksta Šiuolaikinio meno centro ir ŠMC kavinės bendradarbiavimo dėka.
Nacionalinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" dalis
Galerija
Kalendorius
14-osios Baltijos trienalės ekskursijų programa. Rugpjūtis
BT14 EDU: Radikali sodininkystė #2 Miestas: kultivuotas, uždraustas, sulaukėjęs
BT14 EDU: You and I, You and Me
BT14 EDU: Performansas kaip priemonė demokratijai
„Džiaugsmo istorija, 4-oji dalis“ skelbia menininkus ir projekto pradžią
Tapatybėms gimstant. Kūrybinės dirbtuvės 10–18 metų moksleiviams
Archyvas